S láskou vyrábím autentické Montessori materiály pro svého syna, ale také pro ostatní k použití v domácím vzdělávání nebo ve školce/škole. A jak jsem se k Montessori vlastně dostala?

Osm měsíců po narození syna jsem narazila na Montessori metodu, která zcela změnila můj přístup k synovi. Připravené prostředí pro děti, cesta k samostatnosti, respektující výchova, jednoduché dřevěné pomůcky a materiály, to všechno plně souznělo s mojí představou vědomého rodičovství. Postupně jsem zaváděla Montessori u nás doma a všechno do sebe začalo zapadat. Během rodičovské dovolené jsem prošla kurzy s paní Štarkovou a zahraničním kurzem od Aubrey Hargis (Homeschool of the Redwoods), k tomu jsem přečetla nesčetně publikací o Montessori v češtině i v angličtině. A čím víc se dozvídám, tím větší mi Montessori dává smysl!

e-Montessori.cz jsem se rozhodla vytvořit proto, že jsem na českém trhu nenašla materiály v takové kvalitě, jakou chci nabízet synovi. Mým cílem je vyrábět opravdu autentické materiály, které je možné použít jak v domácím vzdělávání, tak ve školce či škole. Chci šetřit práci všem rodičům nebo učitelům, kteří třeba nemají čas nebo možnosti materiály tvořit sami.

Budu moc ráda za jakékoliv Vaše ohlasy na moje materiály a doufám, že se dětem budou líbit!

Pavlína Tvrdíková